Mádl Ferenc tudós és államférfi — Beszélgetések a Sándor-palotában
Mádl Ferenc volt a rendszerváltoztatás utáni első konzervatív köztársasági elnök, aki megmutatta, lehet úgy képviselni az általa vallott értékeket, hogy közben függetlensége, szuverenitása ne sérüljön.
A néhai államfőre emlékeztek a munkásságát feldolgozó 800 oldalas monográfia bemutatóján a Beszélgetések a Sándor-palotában (SP Talks) rendezvényén.
Novák Katalin Domaniczky Endre Mádl Ferenc - Tudós és államférfi című monográfiájának bemutatóján azt mondta: Mádl Ferenc nagyon sok ajtót nyitott meg, ő is egy "ajtónyitogató köztársasági elnök volt a hivatali idejében".
A köztársasági elnök kiemelte, hogy Mádl Ferenc fontos ügyek mellett állt ki következetesen: soha nem felejtette el a határainkon túlra rekedt magyarság mindennapos problémáit, kérdéseit, ügyeit, mindig is képviselte őket és kiállt értük. Ahogy azokért is - tette hozzá - akik a "perifárián éltek", azon volt, hogy őket a "centrumba helyezze". Mádl Ferenc kiállt a szegények, az elesettek a nehéz helyzetben lévők mellett - mondta a köztársasági elnök.
A könyvbemutató részeként a monográfia szerzője mellett Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke, Trócsányi László egyetemi tanár, a Károli Gáspár Református Egyetem rektora, fideszes európai parlamenti képviselő, valamint Gróh Gáspár, Mádl Ferenc egykori személyi titkára elevenítette fel Mádl Ferenc alakját és munkásságát.